Gábina Kohlmannová

počet zmapovaných tras: 

44

počet zmapovaných KM: 

1105

„Něco o sobě“

Kouzlo koloběžky jsem poprvé objevila někdy před padesáti lety v rodných Střešovicích. Tehdejší pražská periférie nabízela spoustu přírodních terénů, kam jsem denně vyrážela s partou kamarádů a s mojí modrou kovovou koloběžkou. Jak šel čas, postupně jsem se věnovala tenisu, basketu a volejbalu. S volejbalem jsem pak strávila většinu života jako ligová hráčka a následně trenérka mládeže, s volejbalem je spojena také celá moje rodina. Na turistiku, ať už pěšmo nebo kolmo, moc času nezbývalo. Ale to se změnilo před pár lety, v červnu 2017, kdy jsem si půjčila v Braníku na chvíli „velkou“ koloběžku… Do týdne jsem měla svoji (na rozdíl od mé prehistorické už s nafukovacími koly) a vkročila do nové životní etapy.

Koloběžka mě znovu nadchla, přinesla mi nespočet zážitků z poznávání nových míst u nás i v dalších zemích. Za necelé čtyři roky jsme spolu najezdily přes čtrnáct tisíc krásných kilometrů po všech možných i nemožných cestách a necestách. Díky ní si užívám radost z plánování a uskutečňování nových výprav, radost z přírody a (většinou) z pěkného počasí. Znamená pro mě svobodu, pohyb a současně ideální zdravotní rehabilitaci. Oproti běhu nebo cyklistice koloběžka zapojuje a zpevňuje celé tělo a je přitom šetrnější k mým sportem opotřebovaným kloubům. Všechny trasy si užívám, netrhám časové rekordy, ale jezdím (do kopců chodím) na prožitek. Ráda fotím a kochám se neopakovatelnými krásami přírody. Jezdím celoročně, obvykle trasy kolem třiceti kilometrů (splnila jsem si však i magickou stovku), ponejvíce v domácím středočeském kraji. Nejraději mám ale hory, s koloběžkou jsme zdolaly většinu našich horských masívů i několik dalších v okolních zemích.

Všechny vyjížďky si zapisuji a ukládám společně se spoustou dokumentárních fotek. Doufám, že se koloběžkovému toulání ještě nějaký ten čas budu moci věnovat a díky Průvodci koloběhu se s vámi o zajímavé trasy a zážitky ráda podělím. 

Moje oblíbené trasy:

Z Pece pod Sněžkou na Luční boudu (Krkonoše)

- Po krkonošských horských cyklostezkách s nádhernými panoramatickými výhledy

- S možností pěšího výšlapu na Sněžku od Luční boudy


Jizerskou cestou podél Jizery do osady Jizerka (Jizerské hory)

- Příjemná trasa podél horního toku Jizery v srdci Jizerských hor

- S možností výstupu (pěšky) po naučné stezce na čedičový vrch Bukovec (přírodní rezervace)

- Vesnická památková rezervace Jizerka   


Z Čachovic na zámek Loučeň a do Jabkenic (Mladoboleslavsko)

- Pohodový výlet za historií na barokní zámek s krásným parkem a s pestrou nabídkou akcí

- Smetanovy Jabkenice s Muzeem a Smetanovou stezkou v Jabkenické oboře

- Koupání v Mlýnském rybníku


Trasa v CHKO Kokořínsko přes hrad Kokořín a Zimořský důl (Mělnicko)

- Romantický hrad Kokořín

- Přírodní koupaliště Harasov 

- Pískovcové skalní útvary v Zimořském dole


Trasy

Příspěvky

Zatím nebyly zveřejněny žádné příspěvky.