Obtížnost:
difficulty-explained
Náročnost je dána kombinací více parametrů, především
kvality povrchu, výškového profilu a délky. U zelených
a modrý tras se můžete spolehnout na převážně ideální povrchy
a mírné převýšení. Červené už většinou obsahují úseky s větším
převýšením nebo místy horším povrchem. Všechny trasy
jsou ale bez problémů sjízdné.
Trasér:
Vzdálenost:
Z Třeboně do Třeboně přes Chlum u Třeboně a Stříbřec
Ilona Pavlatová
red
Doprava:
difficulty-explained
Pokud je uvedeno “ANO”, tak se na místo výjezdu na trasu můžete dopravit
s koloběžkou kromě autem také veřejnou dopravou, standardně tedy po železnici
nebo cyklobusem. (pozn: většina autobusů, pokud není uvedeno jinak,
nepřepravují kola a koloběžky).
Atraktivita:
difficulty-explained
Atraktivita je také určena kombinací více faktorů.
Šlo mi o vyjádření pocitu z jízdy, které
jsou ovlivněny profilem trati a povrchem, ale také
okolím, výhledy, možnostmi občerstvení nebo
návštěvou atrakcí.
Časová náročnost:
difficulty-explained
Odhad průměrné doby jízdy je uveden v průvodním
textu a nezahrnuje přestávky. Je také individuální.
Ideálně si své tempo srovnáte po několika jízdách
s mnou předpokládanou dobou jízdy. Udělal jsem
zkušenost, že průměrná rychlost jízdy se příliš neliší
pro rovinatou nebo kopcovitou trasu (tedy s vyloučením
tras, kde nastoupáte výšku jízdou vlakem a potom se
vezete z kopce). Plus minus 2 km/hod. Jakmile si tedy
otestujete svou průměrnou rychlost, můžete si pak
upřesnit dobu jízdy bez přestávek sami, podle délky
trasy. Je ale také potřeba vzít v úvahu charakteristiku
trati. Na mnohotvárné trati se zajímavostmi a atraktivitou
strávíte pravděpodobně více času mimo vlastní jízdu
než u jednoduché trati, kterou třeba projedete na jeden
zátah. Podle mých zkušeností trati, kde čistý čas jízdy
přesahuje 2,5 hodiny a po trase jsou zajímavosti jako
hrady, zámky, koupání, lze pojmout jako celodenní výlet.
YouTube video
3
Ano
Krásná trasa malebnou jihočeskou krajinou se začátkem u rybníka Svět. Pokračujeme okolo zámku v Chlumu u Třeboně přes Stříbřec a Starou Hlínu zpět do Třeboně. Po cestě je dostatek občerstvovacích možností, hlavně v Třeboni. Pokud budete chtít výlet spojit i s koupáním nebo prohlídkou historické Třeboně, vyhraďte si na něj dostatek času. V létě nezapomeňte kvalitní repelent!

Začátek trasy:

Žst. Třeboň - Lázně, parkování u Kiosku U hrobky nebo např. placené parkoviště P9 Světská hráz, P10 Novohradská ul…

Náročnost:

Trasa vede většinou po pěkných separátních cyklostezkách nebo po nefrekventovaných silnicích. Na začátku má trasa poněkud rozbitý povrch, který nepříjemně natřásá. Cesta se občas vlní, ale to se dá bez větších problémů zvládnout. Vzhledem k délce je trasa vhodná pro zdatnější jedince.

Popis trasy:

Parkujeme u Kiosku u hrobky. Zde není oficiálně označené parkoviště, ale auta tu parkují bez poplatku. Na okruh lze nastoupit také u žst. Třeboň – Lázně, pokud máte v plánu přijet vlakem nebo na Staré Hlíně, kde je velké, neplacené parkoviště.

Vydáváme se na cestu po cyklostezce 122, Okolo Třeboně (zároveň modrá) směr Chlum u Třeboně. Tato cesta vede mezi Zlatou stokou a Opatovickým rybníkem cca 1km. Na křižovatce s hlavní silnicí pokračujeme vpravo a po 300m ji opouštíme vlevo u rozcestníku Obora. Jedeme stále po modré. Za 550m se dostáváme k mostu přes Zlatou stoku, který přejíždíme a u rozcestníku Pod Velkým Stavidlem se stáčíme vpravo (122, modrá).

Po 2,5 km míjíme rozcestník Zlatá stoka a stále po stezce 122 jedeme cca 5 km, kde mírně vlevo opouštíme modrou turistickou značku. Po 550m cyklo 122 odbočuje vlevo na silnici, po které pokračuje 2,5km. Přejíždíme koleje a odbočujeme vlevo a po 120m vpravo stále po cyklo 122. Dalších cca 5,5 km jedeme po silnici a zároveň cyklo 122 přes obec Hamry až k rozcestníku Chlum u Třeboně Bus.

Na této křižovatce odbočujeme vlevo (cyklo 1011) na Hejtmanskou hráz a k zámku Chlum u Třeboně. Po 300m odbočujeme vlevo. Po dalších 350m se cyklo 1011 stáčí vpravo do mírného kopce. Po necelých 4km sjíždíme do obce Lutová. Na křižovatce odbočujeme vpravo na cyklostezky 1035, Okolo Třeboně, po kterých pokračujeme 5 km do obce Stříbřec. Zde se držíme vlevo a po necelých 700m odbočujeme na křižovatce opět vlevo.

Stále jedeme po silnici a cyklo 1035, Okolo Třeboně 2km až k rozcestníku Stříbřečský most. Dalších 3,5 km jedeme asi nejhezčím úsekem mezi rybníky Stolec, Vyšehrad, Nový a Starý Vdovec. 40m před hlavní silnicí u Staré Hlíny je odbočka vlevo na Kamenný most, tato cesta je neznačená. Sem odbočujeme a po 750m se stáčíme vlevo na zúženou cestu, po které pokračujeme 2km na křižovatku s turistickým přístřeškem.

Toto místo přejíždíme rovně a po dalších 750m se dostáváme na rozcestí přetínající červenou značku. Tady odbočujeme vlevo a za 20m z červené sjíždíme vpravo. Po této cestě jedeme 2 km až k hlavní silnici v Holičkách (orientační bod je Hodovna u Paloucha). Silnici opět přetínáme a mírně vpravo se opět na chvíli dostáváme na cyklostezku. Ta po 750m končí a mění se na červenou značku (ul. U sv. Petra a Pavla). Červená značka nás přivádí po 1km k rozcestníku Na kopečku.

Tady odbočujeme vlevo, stále jsme na červené. Po 750m nás cesta přivádí k žst. Třeboň – Lázně. Za 500m přijíždíme k Hradecké bráně v Třeboni. Projíždíme Masarykovo náměstí a po 200 odbočujeme vlevo na ul. Petra Voka, která nás přivádí přes městské brány ke křižovatce s hlavní silnicí (250m). Přejíždíme na protější stranu na cyklo a turistické stezky. Po hrázi rybníku Svět se dostáváme zpět ke Kiosku u hrobky (850m).

Tipy:

Třeboň nabízí spoustu atrakcí. Můžete zde navštívit např. zámek, historické centrum, Schwarzenberskou knížecí hrobku nebo Kotěrovu vodárnu.

Dáváte-li přednost koupání, zastavte u rybníka Hejtman v Chlumu u Třeboně nebo v pískovně Cep 1, kde kromě přírodního koupání můžete využít i naturistickou pláž.

No items found.
Odeslat zpětnou vazbu
Děkujeme, Vaší zpětné vazbě se budeme brzy věnovat.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Trasy

Trasy ve všech regionech České republiky a nejen v ní. Největší databáze zmapovaných tras pro koloběh.

Partnerem projektu je společnost