Ilona Pavlatová

počet zmapovaných tras: 

124

počet zmapovaných KM: 

3241

„Něco o sobě“

Na koloběžce jezdím dva roky, v podstatě od doby, kdy jsem dostala k narozeninám stroj Kostka Twenty. Ač jsem se tomu ze začátku bránila, nakonec se ukázalo, že se mi tento dárek stal osudovým. Ještě jednou za něj moc děkuji!  

Loni jsem jen tak zdokumentovala jednu cestu na krátký videozáznam, bez toho, že bych měla s videem další plány, ale potom mi přišlo líto nechat ho ležet na disku a taky jsem ho chtěla ukázat přátelům. To vedlo ke zrodu  YouTube kanálu Výleťáci na kolobkách a Instagramu.

 V létě se najednou objevila nabídka na spolupráci s Průvodcem koloběhem a všechno tak nějak do sebe začalo zapadat.  Rozhodně nemám ambice být youtouber, videa jsou čistě amatérská a mají sloužit k tomu, aby stručně ukázala průběh trasy a především povrch, po kterém trasa vede. Pokud jedu s přáteli i oni jsou do natáčení zapojeni. Cílem je si cestu užít a zdokumentovat ji, aby byla užitečná i pro ostatní koloběžkáře. Většina mých tras na PK je vzájemně propojena s těmito videi. 

 Rozhodně se neřadím mezi trhače kilometrů, ale obtížnosti se nevyhýbám. Klidně si bez zahanbení nějaký ten kopeček vyšlápnu vedle koloběžky a někdy i po schodech.:-) Přece nejde o to se sedřít!;-) V současné době jezdím na koloběžce Kostka TOUR MAX G6 (Satin Kiwi). Mimochodem velká spokojenost! 

Mým velkým koníčkem je cestování po světě i po ČR. Některé cesty publikuji na blogu www.moraviantravelers.cz, kde je mimo jiné spousta užitečných tipů na výlety všeho druhu. V poslední době, kvůli pandemii, cestuji jen po ČR a i díky koloběžce mě neustále překvapuje, kolik krásných míst v naší zemi je. Ani jsem netušila, jaké možnosti nabízí například mé rodné město Brno. Je to ostuda, ale nebýt pandemie, asi bych na to nikdy nepřišla. 

Jízda na koloběžce je samozřejmě jen zábava, živím se jako vizážistka, kosmetička, fotografka a výhradní distributor německé, rodinné značky - TANA Cosmetics (www.ipmakeup.com). Ono to spolu celkem souvisí, vždyť i při sportu můžete vypadat a cítit se dobře. ;-)


Moje oblíbené trasy:

Sázava - Přibyslav a zpět po inline dráze (Kraj Vysočina)

  • Jednoduchá trasa v srdci Vysočiny vedoucí nádhernou krajinou po bývalé železniční trati.
  • I nenáročných 20km se dá rozpůlit a vrátit se zpět vlakem
  • V Přibyslavi nevynechejte věž u kostela sv. Jana Křtitele, zámek nebo Hasičské muzeum.

Okolo Brněnské přehrady k hradu Veveří a na stezku Zouvalka (Jihomoravský kraj)

  • Krásná, 17 km dlouhá  trasa, s pohádkovým výhledem na hrad Veveří
  • Využijte možnost koupání a sportovní atrakce, které Brněnská přehrada nabízí.
  • Cestu si můžete zkrátit nebo zpestřit jízdou na parníku.

Okruh ze Starého Města do Uherského Ostrohu a zpět (Zlínský kraj)

  • Okruh podél Baťova kanálu, kolem Ostrožských jezer a lázní v Ostrožské Nové Vsi.
  • Krásná rovinka, separátní stezky.
  • Z Uherského Ostrohu nebo Ostrožské Nové  Vsi se můžete vrátit vlakem.

Trasy

Příspěvky