Obtížnost:
difficulty-explained
Náročnost je dána kombinací více parametrů, především
kvality povrchu, výškového profilu a délky. U zelených
a modrý tras se můžete spolehnout na převážně ideální povrchy
a mírné převýšení. Červené už většinou obsahují úseky s větším
převýšením nebo místy horším povrchem. Všechny trasy
jsou ale bez problémů sjízdné.
Trasér:
Vzdálenost:
Pivní stezka Toulavou první část
Jan Svoboda
red
Doprava:
difficulty-explained
Pokud je uvedeno “ANO”, tak se na místo výjezdu na trasu můžete dopravit
s koloběžkou kromě autem také veřejnou dopravou, standardně tedy po železnici
nebo cyklobusem. (pozn: většina autobusů, pokud není uvedeno jinak,
nepřepravují kola a koloběžky).
Atraktivita:
difficulty-explained
Atraktivita je také určena kombinací více faktorů.
Šlo mi o vyjádření pocitu z jízdy, které
jsou ovlivněny profilem trati a povrchem, ale také
okolím, výhledy, možnostmi občerstvení nebo
návštěvou atrakcí.
Časová náročnost:
difficulty-explained
Odhad průměrné doby jízdy je uveden v průvodním
textu a nezahrnuje přestávky. Je také individuální.
Ideálně si své tempo srovnáte po několika jízdách
s mnou předpokládanou dobou jízdy. Udělal jsem
zkušenost, že průměrná rychlost jízdy se příliš neliší
pro rovinatou nebo kopcovitou trasu (tedy s vyloučením
tras, kde nastoupáte výšku jízdou vlakem a potom se
vezete z kopce). Plus minus 2 km/hod. Jakmile si tedy
otestujete svou průměrnou rychlost, můžete si pak
upřesnit dobu jízdy bez přestávek sami, podle délky
trasy. Je ale také potřeba vzít v úvahu charakteristiku
trati. Na mnohotvárné trati se zajímavostmi a atraktivitou
strávíte pravděpodobně více času mimo vlastní jízdu
než u jednoduché trati, kterou třeba projedete na jeden
zátah. Podle mých zkušeností trati, kde čistý čas jízdy
přesahuje 2,5 hodiny a po trase jsou zajímavosti jako
hrady, zámky, koupání, lze pojmout jako celodenní výlet.
YouTube video
3
Ano
Pivní stezka Toulavou vede přes devět minipivovarů v turistické oblasti Toulava na rozhraní Jihočeského a Středočeského kraje. Na pivní stezce můžete sbírat samolepky, za které dostanete ve kterémkoliv minipivovaru památeční půllitr. Celá trasa je rozdělena na dvě části, při jejich spojení vznikne okruh dlouhý 134 Km ideální na dvoudenní výlet s přespáním.

Začátek trasy:

Železniční stanice Bechyně.

Náročnost:

Středně těžká trasa vedoucí převážně po asfaltových silnicích II. a III. třídy. V první části Pivní stezky Toulavou navštívíte sedm minipivovarů, proto je dobré trasu naplánovat na celý den a s pivem opatrně.

Popis trasy:

Od železniční stanice v Bechyni se vydáte směrem k lázeňskému areálu, před kterým se napojíte na hlavní silnici (ul. Tyršova), po které vede cyklotrasa č. 1098. Po této trase opustíte Bechyni, do které se vrátíme na konci druhé části Pivní stezky Toulavou. Přibližně 200 m za mostem Bechyňská duha odbočíte vlevo na silnici č. 135 směr Tábor. Na začátku obce Sudoměřice u Bechyně projedete rovně přes křižovatku a napojíte se na cyklostrasu č. 1136. Pokračujte po této cyklotrase okolo golfového hřiště směrem na Soběslav. Z cyklotrasy č. 1136 odbočíte vlevo mezi Novým a Rytířským rybníkem na cyklotrasu č. 11, která Vás dovede k prvnímu pivovaru v Obci Hlavatce.

Z obce Hlavatce pokračujte stále po cyklotrase č. 11 přes obec Želeč do Obce Obora, kde je už druhá zastávka ve stejnojmenném pivovaru. Z obce Obora se pak vrátíte po stejné trase do obce Želeč, kde se napojíte na cyklostrasu č. 1171 směr Skalice. Cyklotrasu č. 1171 opustíte až v obci Roudná, kdy u obecního úřadu odbočíte vpravo. Po několika desítkách metrů najedete na silnici č. 3, která Vás dovede přes obec Klenovice k městu Soběslav (hlavní silnice č. 3 je díky dálnici D3 s mírným provozem a má po celém využitém úseku pohodlně širokou krajnici. Pokud se ale chcete vyhnout silnici I. třídy, můžete na úsek do Soběslavi využít cyklostezku Lužnická, na kterou najede ještě před Roudnou).

Silnici č. 3 opustíte na konci Klenovic, kde odbočíte vlevo do ulice Wilsonova, která Vás dovede na náměstí Republiky. Na náměstí v infocentru je další zastávka pivní stezky. Můžete také navštívit areál firmy Rašelina, kde se nachází minipivovar (bohužel v týdnu, kdy jsem pivní stezku trasoval, probíhala celozávodní dovolená).

Z náměstí ze Soběslavi pokračujte po cyklotrase č. 1180 přes obec Sedlečko do obce Myslkovice, kde se napojte odbočením vpravo na cyklotrasu č. 1171. Pokračujte po této trase až do další zastávky pivní stezky v obci Brandlín. V Brandlíně se napojíte na cyklotrasu č. 32 směr Planá nad Lužnicí, do které dojedete přes obce Košice a Strkov. Cyklotrasa č. 32 Vás dále provede městem Planá nad Lužnicí, za mostem přes řeku Lužnici sjedete vpravo na cyklotrasu č. 1173.

Tato cyklotrasa Vás povede nejprve údolím řeky Lužnice, pak částí města Sezimovo Ústí, a nakonec pod Táborským sídlištěm Nad Lužnici, kde projedete areálem Komora, ve kterém se konají každoročně závody světového poháru v cyklokrosu. Za areálem sjeďte z cyklotrasy č. 1173 do ulice Vápenná strouha, po které příjemným lesem vystoupáte od řeky Lužnice k ulici Soběslavská. Po ulici Soběslavská (doporučuji využít přilehlý chodník pro pěší) se dostanete po několika desátkách metrů k další zastávce pivní stezky u restaurace Garage Tábor.

Z Garage Tábor se ulicemi Sezimova, Husinecká a Trocnovská přesunete k cyklostrase B, po které projedete okolo vlakového i autobusového nádraží v Táboře. Za autobusovým nádražím odbočte vlevo na cyklotrasu C, po které projedete okolo vodní nádrže Jordán. Za Jordánem se po cyklostrasách A a Z dostanete na Žižkovo náměstí, kde na Vás čeká další zastávka pivní stezky v restauraci Beseda.

Z Žižkova náměstí dále pokračujte stejnou trasou zpět k autobusovému nádraží, kde se znovu napojíte na cyklotrasu B, po které opustíte Tábor. V příměstské časti Tábor - Čekanice se cyklotrasa B napojí na cyklotrasu č. 1177, po které pokračujte směrem na Jeníčkovu Lhotu. Po necelých dvou kilometrech odbočte na křižovatce vlevo, sjedete tím z cyklotrasy č. 1177 a přes obec Vrážná dojedete do Chotovin. V hotelu Gold je poslední zastávka první části Pivní stezky Toulavou (pokud budete hned druhý den vyrážet na druhou část stezky, doporučuji využít hotel i k přespání. Pokud v Chotovinách budete končit, je asi půl kilometru od hotelu Gold frekventovaná železniční stanice).

Tipy:

Před návštěvou minipivovarů doporučuji ověřit otevírací dobu na odkazech níže, případně se lze telefonicky domluvit i individuálně.

Pivovar Transformátor Hlavatce https://www.kudyznudy.cz/aktivity/pivovar-transformator-hlavatce

Pivovar Obora https://www.pivovarobora.cz

Pivovar Rašelina Soběslav https://www.raselina.cz/cs/pivovar/

Pivovar Brandlínská kuna https://www.pivovarkuna.cz

Pivovar Garage Tábor https://www.garagetabor.cz/tag/pivo/

Pivovar Pod Besedou Tábor https://beseda.ssjs-tabor.cz

Pivovar Chotoviny (na čepu v hotelu Gold Chotoviny https://www.hotelchotoviny.cz) http://www.pivovarchotoviny.cz

Pivní stezka Toulavou https://www.toulava.cz/pivnistezka

No items found.
Odeslat zpětnou vazbu
Děkujeme, Vaší zpětné vazbě se budeme brzy věnovat.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Trasy

Trasy ve všech regionech České republiky a nejen v ní. Největší databáze zmapovaných tras pro koloběh.

Partnerem projektu je společnost