Adam Balcar

počet zmapovaných tras: 

7

počet zmapovaných KM: 

275

„Něco o sobě“

Na koloběžce jsem začal jezdit v roce 2015. Prvotním impulsem bylo doporučení fyzioterapeutky na problémy se zády. Tehdy jsem pořídil Kostku Tour a hned od počátku mě tento sport chytil. Dokonce jsem od té doby téměř přestal jezdit na kole, na kterém jsem celkem dost jezdil už od střední školy.

Ač na Tourku nedám dopustit vzhledem k její univerzálnosti a možnosti na ní vyrazit i do terénu (mimo jiné jsem na ní zdolal i závod Přejezd republiky pod 24h), přeci jenom jsem začal pokukovat po něčem lepším a zejména rychlejším. Po dvou letech jsem tak rozšířil svoji stáj o Yedoo Wolfer. S ním už to jezdilo o poznání lépe a v tu dobu jsem také začal koketovat se závody, zejména v rámci Seriálu dlouhého koloběhu, ale také jsem zkusil Rollo ligu. Vzhledem k rychlému rozšiřování velkých koloběžek 2 x 28“ jsem během dalších let pochopil, že i s jinak skvělým Wolferem zde nevystačím a nakonec jsem v evoluci svých strojů skončil u Mibo Revoolution, tentokrát s již individuální stavbou. Od roku 2020 jsem pak součástí týmu TJ Sokol Kunvald.

Moje oblíbené trasy:

Vzhledem k situování Nového Města nad Metují, ve kterém od narození žiju a které miluju, mám v okolí domova pestrou nabídku tras, od těch rovinatých směrem k Jaroměři, Třebechovicím či dál do Polabí, přes rozhoupané na Broumovsku či Rychnovsku, až po slušné kopce v rámci Orlických hor. Tuto pestrost mám moc rád.

Vybrané detaily z mých tras můžete také sledovat na https://www.strava.com/athletes/10081668

Trasy

Příspěvky

Zatím nebyly zveřejněny žádné příspěvky.