Zdeněk Pergl

počet zmapovaných tras: 

24

počet zmapovaných KM: 

641

Narodil jsem se a žiji v Mostě v Severních Čechách. Už nevím, jak to přesně začalo, ale někdy začátkem roku 2009 jsem narazil na článek Petra Lindnera o koloběžkách. Ještě to nebylo na Přibližovadlech, ale na webu lindnerovi.cz.

Začal jsem tedy pátrat po nějakém malém přibližovadle pro sebe. Přemýšlel jsem o něčem na dojíždění do práce (4km) a na různé akce ve městě (fotbal, tenis, pivo, florbal, focení,…). Oslovil jsem Petra Vavrušu z K-biku. Jsem totiž rozměrově trošku výraznější, takže jsem pátral po něčem pro těžší váhy a někde jsem narazil na zmínky o K6-heavy. Slovo dalo slovo a já na jaře tohoto roku stal majitelem, tenkrát ještě prototypu, K7. Koloběžka měla ještě klasickou cyklovidlici a baly ze silnějších 2,5cm jeklů.

Koloběžku jsem si lehce upravil, hlavně jsem jí dovybavil předním nosičem, a používal jako přibližovadlo do práce a na různé akce po městě a blízkém okolí. Ještě tenkrát bez přilby.

Ježdění na koloběžce bylo fajn a já jezdil často, ale jen kratší trasy. Až někdy v roce 2015, jsem se začal toulat po vzdálenějším okolí – tak kolem 20 km. Už s přilbou a začal jsem přemýšlet o větší koloběžce. Nakonec z toho bylo přestavba mojí K7 z 16x12 na 2x16. Na šachtě jsou šikovní zámečníci a u Vavruši jsem si objednal kolo na K7. Zároveň šla také do lakovny.

Dál jsem se toulal a koloběžka byla na to už pro mě málo. Začal jsem pokukovat po velké koloběžce a začátkem července 2016 jsem si domluvil při dovolené na Moravě v Olomouci test Mibo Malaga, která mi při mé výšce/váze vycházela jako nejvhodnější. V JK kolobka mě nechali projet, ale pak mi půjčili novinku, bohudík, nové GT. A bylo rozhodnuto. Hned jsem ho po vrácení objednal a další týden bylo doma.

S GT jsem byl spokojený i přes problémy, které jsem s ním měl, a nejezdil jsem s ním hodně kilometrů. GT na konci roku 2020 vystřídalo GS s mechanickými brzdami, a to v létě 2021 Rejnok – Kickbike Stingray. Prémiová gravelová koloběžka s díny Brandýského Kickpointu. 

Na mých cestách jsem stále tíhnul na nezpevněné cesty, žadný těžký terén, ale polňačky, šotlinky a staré rozbité asfaltky. Teď na Renokovi je to teprve ono.

Mimo koloběžku ještě rád navštěvuji místní kluby a akce s rockovou muzikou, kde rád fotím.

Svoje zážitky a zkušenosti nepravidelně popisuji na svém blogu.

Trasy

Příspěvky

Zatím nebyly zveřejněny žádné příspěvky.